KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409151
nr 1440 9151
Bruno Karlsson
(1927-2020), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 96. Olja på duk, landskap, 49x69cm, yttermått inklusive ram: 58x78cm
Bruno Karlsson,svensk målare, tecknare och grafiker född 1927, död 2020.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 20 december 2021
kl 20:16:37
20/12 18:30:51
Bruno Karlsson
Läs mer om Bruno Karlsson